+420 608 555 473
INTERYSS s.r.o.
Kancelářské židle RIM
Další
služby

Kancelářské židle RIM

Ergonomický design pro vaše záda

Ve více než 20 leté historii  RIM bylo nejdůležitějším rozhodnutím investovat do vlastního designu. Ve střední Evropě tím vzniká nový trend . Moderní design, vyznačující se jednoduchostí a praktičností nahrazuje komplikované tvary a zastaralé konstrukce židlí z minulosti. Design, ergonomie, vysoká užitnost výrobku a ekologicky nezávadná výroba tvoří základ firemní filozofie.

 

  • + Nadčasový design 
  • + Robustní provedení
  • + Kvalitní český výrobek 

díky naší tržní pozici za výborné ceny 

Kancelářské židle RIM

Ergonomie a design v dokonalé Souhře

Sedací nábytek se značkou RIM je prodáván do dvou desítek evropských států a proniká na další kontinenty. Výjimečný design, výborná kvalita a nastavení židle dle požadavku zákazníka – to vše je možné docílit pouze při spolupráci odborníků a designérů.

Informujte se o cenách

Každý všední den 7:00 - 15:30 +420 608 555 473 Napište nám

V průběhu 20 století došlo v Evropě k masívnímu přesunu pracovníků od manuální k administrativní práci. V kancelářích pracovalo na začátku století 10 % pracovníků a ve vyspělých ekonomikách na konci století to už byly 2/3 pracovníků. Tento trend pokračuje a s postupnými změnami našeho životního stylu se prodlužuje doba sezení. Na pracovišti je 6 – 8 hodin denně, dalších 5 – 6 hodin strávíme v autě, u televize, jídelního stolu a nebo v divadle. Dostáváme se k neuvěřitelnému souhrnnému číslu 100 tisíc hodin během celého produktivního života. Při tvorbě pracovních podmínek v kanceláři je příprava ergonomického pracoviště jedním z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje zdravotní stav, výkonnost a pracovní motivaci zaměstnanců. Dlouhodobé sezení ve vynucené poloze způsobuje:

bolesti hlavy,
bolesti šíje,
bolesti zad,
stlačení vnitřních orgánů,
stlačení cév a svalů v oblasti pánve a dolních končetin,
omezení dýchání.

Největší problémy našemu zdraví přináší hlavně dlouhodobé sezení ve statické pozici, které způsobuje bolesti zad a následné poškození páteře. Proto je velmi důležitý výběr správné zdravotní židle, která působí nejen jako prevence, ale i jako léčebný nástroj u pacientů s vertebrogenními obtížemi. 
Páteř umožňuje vzpřímené držení těla a podílí se téměř na každém pohybu - od zvednutí sluchátka až po chůzi. Velkou roli v zatížení páteře hraje svalstvo trupu, respektive hluboký stabilizační systém páteře. Souhra jednotlivých svalů může být více či méně narušena dvojím způsobem: u některých svalových skupin převažuje oslabení, u jiných zase zkrácení. Pokud tento stav přetrvává dlouhodobě, dochází k přetěžování plotének a struktur páteře, a tím ke vzniku degenerativních změn páteře.

Vlivem synchronizace pohybu se židle RIM v každé pracovní poloze optimálně přizpůsobí potřebám sedící osoby a vytváří tak podmínky pro zdravé sezení, které oddaluje únavu. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly. Dochází k motivačnímu efektu.